Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

W poprzednim artykule dowiedzieliśmy jakie są kredyty dla firm. Warto rozszerzyć spektrum wiedzy o kredytach o odpowiedź na pytanie: jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny. Temat przedstawi Piotr Wróbel – doradca kredytowy z Warszawy

W sytuacji ograniczenia przez system bankowy dostępności hipotecznych kredytów bardzo modne i popularne stało się korzystanie z pomocy dobrego doradcy kredytowego. Doradztwo kredytowe jest po prostu usługą, jak naprawa pralek Białystok. Wynajmujesz człowieka po to, aby otrzymać kredyt. To w Polsce stosunkowo młoda dziedzina, która niesie za sobą dobre i złe strony. Niebezpiecznym może okazać się, że trafimy na doradcę kredytowego z niewielkim doświadczeniem i stracimy sporo nerwów, dobrym jest to, że nie musimy biegać po bankach, porównywać samemu wszelkich ofert i podejmować tak ważną decyzję w ciemno.

Jak wybrać najlepszy kredyt?Jak wybrać najlepszy kredyt?

Na to pytanie zadane przez właściciela firmy świadczącej usługi przeprowadzki w Warszawie najlepiej zna odpowiedź doskonale dobry doradca kredytowy. Dla tych, którzy chcą sami poznać proces kredytowy przedstawiam poniższe.

Porównanie ofert

Aby znaleźć aktualnie najtańszy kredyt hipoteczny spośród wszystkich dostępnych ofert bankowych na rynku powinniśmy w pierwszej kolejności wybrać najtańszą, tj. z najmniejszymi kosztami całkowitymi, ofertę spełniającą jednocześnie wymagania banku w stosunku do: dochodów i zdolności kredytowej, wieku, udziału własnych środków, historii kredytowej, położenia i rodzaju nieruchomości. Wybieramy najlepiej 2-3 oferty banków, do których złożymy wnioski kredytowe.

Wniosek o kredyt hipoteczny

Ten etap polega na skompletowaniu wszystkich (powtórzę: wszystkich) dokumentów potrzebnych w banku do wydania decyzji. Warto zwrócić uwagę na niektóre z pozoru mało istotne elementy we wniosku, ponieważ mają one duże znaczenie w ocenie naszej wiarygodności, jako potencjalnego klienta kredytowego banku. Zebrane i wypełnione dokumenty wraz z wnioskiem i załącznikami zabiera doradca kredytowy, uzupełnia i dostarcza do banku.

Decyzja kredytowa

Bank podejmuje zazwyczaj decyzję warunkową, tzn. że udzieli nam kredytu po spełnieniu dodatkowych warunków – zazwyczaj jest to obowiązek dostarczenia dodatkowych dokumentów. Po spełnieniu wszystkich oczekiwań banku czas na umowę.

Umowa kredytowa

Ten element procesu kredytowego jest jednym z kluczowych, jak nie najważniejszym. Właśnie podpisujemy zobowiązanie na kilka ładnych lat z jego dobrymi stronami ale i konsekwencjami. Warto ją dokładnie przeczytać i wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Pozostaje jeszcze etap wypłaty kredytu, ale jego przebieg zależy od przeznaczenia kredytu i za każdym razem może wyglądać zupełnie inaczej.

Doradztwo kredytowe w Polsce jest bezpłatne, dlatego zachęcam do skorzystania z pomocy, aby nie kluczyć w gąszczu nowych bankowych pojęć a przede wszystkim, aby nie stracić naszych pieniędzy.

A Ty z jakiego powodu szukasz pomocy w kredycie?

Doradca kredytowy Piotr Wróbel

This entry was posted in mazowieckie, Warszawa and tagged . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.