Kredyt dla kierowcy TIRa

Kredyt dla kierowcy TIRa

W poprzednim artykule jak wybrać najlepszy kredyt refinansowy opisaliśmy możliwość przeniesienia kredytu do innego banku. Kredyt dla kierowcy TIRa? Nie, żeby to była jakaś specjalna grupa zawodowa, ale zarabia się nietypowo. Temat prezentuje Arek Kaniuk – doradca kredytowy z Warszawy.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny dla kierowcy TIRa?

Nie jest to jakaś szczególna grupa zawodowa z punktu widzenia systemu bankowego, ani bardziej preferowana ani w żaden sposób wykluczana. Co zatem charakteryzuje kierowców TIRa, że warto aż o tym pisać artykuły? Odpowiedź jest prosta: specyficzny sposób uzyskiwania dochodów.

Można byłoby zadać zupełnie inne pytanie:

Jaki bank zaakceptuje dochody z diet?

Jak wiadomo powszechną metodą wynagradzania kierowców TIR jest taka oto konstrukcja: niska podstawa, wręcz najczęściej minimalna krajowa i dodatkowo diety. Powszechnie znany i lubiany doradca kredytowy Warszawa wyjaśnia: że taka konstrukcja wynagrodzenia kierowcy pozwala na uniknięcie płacenia przez pracodawcę podatków od całości wynagrodzenia, ponieważ nie ma podatku od diety.

Diety, jak wskazuje sama nazwa, są zwrotem za poniesione koszty utrzymania kierowcy w czasie świadczenia pracy. Zgodnie z tą definicją nie są dochodem. I to jest powodem, że bank nie chce ich uznać jako dochód, więc bierze do obliczenia zdolności tylko podstawę. Nie jest to żadna rewelacja i tak naprawdę nie można z taką zdolnością kupić żadnego mieszkania.

Jaki bank udzieli kredyt dla kierowcy TIRa uzyskującego dochody z dietami?

Są tak naprawdę trzy banki, które to zrobią. Warunki, jakie muszą być spełnione to wpływ środków z diety na rachunek bankowy(nie akceptuje się pieniędzy wypłacanych w kopercie). Doradca kredytowy dodaje, że musi też pojawić się odpowiedni zapis w umowie o pracę, mówiący o tym, że część wynagrodzenia jest wypłacana w formie diety. Jak wspomniano są trzy banki uznające diety jako dochód. Podobny problem dotyczy firm typu usługi remontowe Warszawa rozliczające się na zasadach karty podatkowej.

Co jest ważne i warto zwrócić uwagę na fakt, że dochody z diet są brane jako dochód, ale tylko w części. Najwięcej traktuje jako dochód bank GNB, bo aż 70% dochodu z diet.

Zasady, według jakich banki oceniają dochody z poszczególnych źródeł ulegają zmianom, zatem warto jest skorzystać z fachowej pomocy doradcy kredytowego. Doradca kredytowy wie najlepiej jak uzyskać kredyt dla kierowcy TIRa lub osoby wykonującej przeprowadzki w Warszawie w poszczególnych bankach, a my nie tracimy czasu na odwiedzanie wielu banków.

Skorzystasz?

Doradca kredytowy Arkadiusz Kaniuk

This entry was posted in mazowieckie, Warszawa and tagged . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.