Kredyt dla nowej firmy

Z poprzedniego artykułu wiemy już jak skredytować zakup własnego M. Kolejny temat to kredyt dla nowej firmy, który przedstawi doradca kredytowy Arkadiusz Kaniuk.

Co trzecia lub nawet co druga osoba po ukończeniu szkoły średniej lub wyższej, ma aspiracje biznesowe – założyć własną firmę. Tylko nieliczni z tego grona marzycieli dopinają swego, czyli nie tylko że otwierają firmę ale są w stanie przetrwać z nią na rynku i uczynić z niej źródło przyzwoitych dochodów.

Przeszkodą uniemożliwiająca pozostałej większości rozwinięcie skrzydeł we własnym biznesie jest, a jakże, brak wystarczających funduszy czyli kapitału – pieniędzy i brak możliwości uzyskania kredytu. Albowiem Kredyty dla firm w Szczeciniewbrew temu, co można nieraz przeczytać w bankowych reklamach, osoba która dopiero co założyła własną firmę, nie ma co liczyć na dobry kredyt dla nowej firmy, o ile nie zaproponuje bankowi solidnego zabezpieczenia rzeczowego kredytu czyli po prostu hipoteki na nieruchomości kredytobiorcy. A ileż to osób po szkole średniej lub po studiach nawet, dysponuje własnym mieszkaniem czy domem?

W większości zaczynamy swoją działalność gospodarczą krocząc małymi biznesowymi kroczkami: małe zakupy i sprzedaż, niewielkie, w miarę możliwości inwestycje. Jeśli chcemy wypłynąć na szersze wody potrzebujemy wsparcia finansowego, które zapewni szybszy rozwój. Są banki, które finansują małe nowo powstałe firmy, typu naprawa pralek Szczecin.

Niestety zaciągnięcie kredytu wiąże się z ryzykiem, obawą, że nie będziemy w stanie sprostać spłacie zaciągniętych zobowiązań. Tym, którzy mają takie obiekcje życzę cierpliwości, jeżeli twoje biznesowe aspiracje są silne i twój zamiar zostania właścicielem firmy niewzruszonym jest, w końcu się doczekasz. Popracuj z zaciśniętymi zębami na umowę o pracę i odkładaj kapitał na rozkręcenie firmy w przyszłości.

Miej także na względzie i to, że rynek bezlitośnie weryfikuje plany i marzenia a znacznie lepiej z dwojga złego stracić własny kapitał niż ten pożyczony od banku, pożyczony na wysoki procent…

A Ty jaki biznes chcesz zacząć?

Doradca kredytowy Arkadiusz Kaniuk

This entry was posted in Szczecin, zachodniopomorskie and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.